Komissar Rex
E 11:30, T-R 11:00

 



Rex on kangelane. Oma eksimatu vaistu ja hämmastava intelligentsusega on Rexi nimetatud televisiooni popimaks kutsuks. Ta on kõike seda, mida inimene koeralt ootab – sõber, abiline ja truu seltsiline. Aga Rex on ka täiskohaga kriminaaltöötaja.

Rexi senine kolleeg ja partner komissar Lorenzoon ema haiguse tõttu sunnitud pöörduma tagasi Milanosse ja nii saab Rexi uueks paarimeheks mõneks ajaks inspektor Alberto Monterosso (Domenico Fortunato). Kõik Rexi kolleegid on aga üksmeelel, et tehnikavidinatest enam tasub usaldada politseikoera eksimatut nina ja vaistu. 


Muud huvitavat:

Komissar Rex rollis esinenud hundikoerad

Lõppev 12. hooaeg on neljas, mis on ainult Itaalias filmitud. Esimese kümne Austrias tehtud hooaja jooksul mängis Rexi kokku kaks koera: Reginald von Ravenhorst (1994 – 1998) ja Rhett Butler (alates 1999), kes tegi oma debüüdi koos õdede-vendadega juba sarja avafilmis „Beebi Rex – väike komissar) ja kelle puhul sarjas kasutati kohati ka dublanti.

Alates 2007. aastal valminud hooajast esineb Rexi rollis saksa lambakoer Henry ehk Tobbew Jack, keda on kõigist Rexidest parima ja lahkema iseloomuga hundikoeraks peetud, kelle 12. hooaja lõpuloos vahetab välja neljas koer-staar Nick.

Kõik Rexi rollis astuvad saksa lambakoerad on välja õpetatud paljude põnevate trikkide jaoks, millest üks näib koertele esmapilgul ilmvõimatu – läbi klaasi hüppamine. Kõiki Rexi osas esinenud saksa lambakoeri on treeninud USA-s Hollywoodis, Los Angeleses praktiseeriv koertetreener Teresa Ann Miller.
 

 
 

  • PäritolumaaSaksamaa, Austria, Itaalia
  • OsadesGerhard Zemann, Heinz Weixelbraun, Wolf Bachofner
Kohutav tõde
Juveeliäri röövinud kurjategija haavab rängalt väikese Maximiliani ema. Poisi eest hakkab hoolitsema perest lahus elav isa, kes loodab pojast teha suure pianisti. Kahtlus langeb esialgu juveliirile, aga kui poisi ema uuesti rünnatakse, aimab komissar Brandtner, kes tegelikult võib olla teo taga. Kurjategija tabamiseks ilmub Rex kontserdisaali, kus toimuvad maailmakuulsad Viini uusaastakontserdid.
Kanal 7+
Surmanimekiri
Ühe firma juhtivtöötajat süüdistatakse kahe naiskolleegi poolt alusetult vägistamiskatses ja ta kaotab töökoha. Noormees vannub kättemaksu ja otsustab asjaosalised tappa. Alles pärast teist mõrva näeb komissar Brandtner seost ja asub kurjategijat jälitama. Too on aga vahepeal seadnud ennast järgmise ohvri kannule. Inimtühjas vabaajakeskuses tuleb Rexil ette võtta väike suplus.
Kanal 7+
Kanal 7+
Doping
Jäähokimeeskonna treening lõpeb vägeva lööminguga. Eriti hoos on mängija Gebauer, keda meeskonnakaaslane süüdistab dopingu tarvitamises. Peagi mees tapetakse ja Marc ning Rex satuvad jäähoki karmi maailma. Klubi omanik juhatab politsei venelasest endise treeneri jälile, kuid dopingu- ja korruptsioonivihjeid uurides satuvad Marc ja Rex suurtesse sekeldustesse.
Kanal 2
Duo 5
Petlik lähedus
Pärast tormilist armuööd puhkeb Susanne Konseli ja tema armukese vahel tüli. Kui naine mehe eemale tõukab, kukub viimane kuristikku ja jääb sinna elutult lamama. Paanikas Susanne kutsub kohale oma arstist abikaasa. Abielupaar teeb kõik jälgede varjamiseks, kuid komissar Brandtneri mõrvarühma neil petta ei õnnestu.
Kanal 7+
Kanal 7+
Kanal 7+
Kanal 7+
Uus algus
Üheksanda hooaja esimeses osas uurib komissar Lorenzo Fabbri Roomas juveeliröövi ja mõrvalugu. Kui uurimise niidid viivad Austriasse, sõidab Fabbri Viini. Seal kohtub ta politseikoer Rexiga, kes pärast pensionileminekut kennelis igavleb. Rex laseb kennelist jalga ja aitab Fabbril ning tema Viini kolleegidel Erika Hedlil ja Fritz Kunzil kuritegu uurida. Fabbri otsustab koera Rooma kaasa võtta. Nii ootabki Rexi ees uus elu välismaal ja uus algus politseitöös Roomas.
Kanal 2
Duo 5
Luuser
Politseiballi loteriil saab Böckile osaks peavõit, õhupallireis Viini kohal. Kui Brandtner ja Rex oma kõrgust kartva kolleegi seltsis õhusõitu naudivad, märkavad mõrvarühma mehed ülevalt pangaröövli põgenemist. Pangaröövi taga on hädavaresest Anton, kes on võlgu suure summa narkoärikatele, kes omakorda noormehega arveteklaarimiseks röövivad tema pruudi Alina.
Kanal 7+
Kanal 7+
Kanal 7+
Kanal 7+
Kaliiber 7,65
Lorenzo Fabbri hakkab uurima Gianni Bottura mõrva, kes tapeti relvast, mida kasutati ka juba lahendatuks peetud mõrvaloos. Nii saabub Erika Hedl jälle Viinist Rooma, kus ta langeb sarmika arhitekti Giuliano Polidori võlude võrku. Erika ei tea, et Polidoril on Bottura ja tema kuriteokaaslastega omad arved klaarida. Samal ajal peab Fabbri veenma oma ülemust Gorit, et Rex on nüüdsest mõrvarühma täieõiguslik liige.
Kanal 2
Duo 5
Rexi kättemaks
Üks eriline ajaleheartikkel äratab komissar Brandtneri tähelepanu ja ta hakkab asja lähemalt uurima. Väidetavalt pures hiigelkoer pargis surnuks nooruki. Loo lähem uurimine juhib Brandtneri ja Rexi veidrate eksponaatidega täidetud patoloogiamuuseumi. Kui öö varjus järgnevad pargis uued rünnakud, tuleb mõistatus võimalikult kiirelt lahendada.
Kanal 7+
Kanal 7+
Kanal 7+
Kanal 7+
Hiina varjud
Hiina restorani omanik Ling Park ei suuda maksta kurjategijatele katuseraha. Kohalik maffiamees Chen tahab pantvangi võtta tema tütre Shushu. Mõrvarühmaga sündmuspaigale saabunud Rex suudab jälje üles võtta vaid bussipeatuseni. Neiu otsingud viivad Fabbri ja Rexi massaazhisalongi varjus tegutseva bordellini...
Kanal 2
Duo 5
Pime viha
Öise diskoteegi ees lõpeb Sandra Halleri ja Thomas Reischi sõnavahetus noormehe surmaga. Rikka hotelliomaniku tütar tunnistab loo üles oma isale ja üheskoos otsustatakse mõrva varjata. Kuid isa ja tütar ei oska oodata, et komissar Brandtner ja Rex jõuavad neile peagi jälile. Kui Brandtner avastab tumeda saladuse perekonna minevikust, satub ohtu tema enda elu.
Kanal 7+
Kanal 7+
Kanal 7+
Kanal 7+
Tappev kriitika
Tuntud kunstikriitik Kurt Castro leitakse oma villast tapetuna. Sõrmejäljed viitavad kahtlaste kommetega Mirko Bertonilile, kuid vihje osutub võltsinguks. Kui Fabbri uurib, milliste kunstnike töid Castro on hiljuti arvustanud, jääb politseile silma Hugo Starcke. Kunstnik ja tema naine Gloria ei aita juurdlusele kaasa, kuni avastatakse Starcke suhe Castroga…
Kanal 2
Duo 5
Surmavad saladused
Meditsiinitudengist noormees on mures oma sõbranna Sybille kadumise pärast ja ilmub komissar Brandtneri jutule. Rexi abiga leitakse neiu lähedasest metsast tapetuna. Mõistatuseks jääb laiba juurest leitud kruvi. Jäljed viivad ilukirurgia kliinikusse, kus neiu töötas.
Kanal 7+
Kanal 7+
Kanal 7+
Kanal 7+
Hea mulje
Teresa Zauli tunnistab oma armukesele ja ülemusele Franco Mantovanile, et ootab tolle last. Mehe äkkvihal on traagilised tagajärjed ja naine sureb… Mantovani lahkub naise päevikuga, kuid see röövitakse ja väljapressimine ei anna kaua oodata. Komissar Fabbri ja Rex hakkavad uurima tapmiste ja valede võrku...
Kanal 2
Duo 5
Mürkgaas
Kaubajaamast leitakse salapärastel asjaoludel surnud kodutu. Kuna ühiskonna heidikud ei soovi vabatahtlikult politseiga tegemist teha, tuleb komissar Brandtneril ja Rexil kodutute seltsist valenime all öömaja otsida. Kui selgub, et mehe surma põhjustas ülimürgine gaas sariin, peab mõrvarühm loo kiiresti lahendama. Käesolevast osast alates vahetub Rexi osatäitja, Reginald von Ravenhorsti vahetab välja Rhett Butler, keda vaatajad esmakordselt kohtasid mängufilmis "Komissar Rex. kutsika-aastad".
Kanal 7+
Kanal 7+
Kanal 7+
Kanal 7+
Emaarmastus
Väike Giovanni leitakse verisena ja teadvusetult pargist. Lorenzo Fabbri, Rex ja Morini avastavad, et poiss on vigastatuna parki toodud. Vihjed juhivad uurijad poisi vanaisa erukindral Luigi Zanettini. Ka satub uurimise alla poisi mängukaaslase Gioia pere. Kuid Giovanni koomaseisund ei kesta igavesti…
Kanal 2
Duo 5
Testament
Antiigikaupmees Franz Zehrer leiab oma poes pildiraami vahelt testamendi. Mees hakkab väidetavat ainupärijat šantažeerima ja tapetakse. Õigel pärijal Tanja Krausil pole süllelangenud pärandusest aimugi ning ta soovib maali endale mälestuseks. Järjekordse mõrva järel taipab komissar Brandtner seoseid.
Kanal 7+
Kanal 7+
Kanal 7+
Kanal 7+
In vino veritas
Lorenzo Fabbri ja Rexi vahel on pinge Lorenzo ja kriminalist Katia lähedaste suhete pärast. Peagi kutsutakse paar mõrvapaigale restorani, mille omanik on tapetud. Rexi terav nina avastab, et restoranist on kadunud kalli veini saadetis. Uurimise käigus jõutakse viinamäele ja Rex kohtub kurja dobermanni Furiaga…
Kanal 2
Duo 5
Tappev mänguasi
Lõhkeainega täidetud mudelhelikopter lendab sisse tuntud kirjaniku Jochen Horni aknast ja plahvatab. Kirjanik hukkub ja Brandtneri juurdlus keskendub Horni endisele abikaasale ja kirjastajale. Peagi sooritab kurjategija mudelauto abil uue rünnaku, kuid tänu Rexile õnnestub kallaletung nurjata. Leitud käsikiri juhib Brandtneri õigetele jälgedele, kuid juba plaanib kurjategija järjekordset rünnakut.
Kanal 7+
Kanal 7+
Kanal 7+
Kanal 7+
Sõber kogu eluks
Jõuka töösturi tütar Barbara Loria röövitakse. Kurjategijad nõuava neiu eest lunaraha, mis tuleb viia liinibussi. Lorenzo mängib bussis juhtkoeraga pimedat, kuid raha üleandmine ebaõnnestub ja Barbara isa maksab röövlitele politseid asjasse segamata. Barbara leitakse, kuid tema küsitlemine ei anna midagi. Fabbri avastab, et Barbara oli asjasse segatud...
Kanal 2
Duo 5
Nõiajaht
Seekord uurivad Brandtner ja Rex supermarketi kassiiri tapmist. Kahtlus langeb läheduses elavale äsja vanglast vabanenud mehele, kes pärast vahistamist tuleb siiski vabastada. Majaelanikel on asjast oma arvamus ja kindel plaan omakohut mõista. Brandtner ja Rex peavad leidma tegeliku tapja ja ära hoidma uue mõrva.
Kanal 7+
Kanal 7+
Kanal 7+
Kanal 7+
Kanal 7+
Kanal 7+
Kanal 7+
Ohtlik elu
Fabbri viib surmasuus vaevleva ustava sõbra veterinaariahaiglasse. Tulevahetuses saab haavata ka rikka töösturi halvale teele läinud tütar Barbara Loria, kes vannub Fabbrile kättemaksu. Barbara kurjategijast sõber Achille röövib kriminalist Katia Martelli, keda sunnitakse Fabbrit lõksu meelitama. Vapper Rex pääseb haiglast ja tõttab oma peremehele viimasel hetkel appi.
Kanal 2
Duo 5